Günümüzün Hastalığı: Uykusuz Gözlerin Gördüğü!

10:04

Sabah uykusu hastalıktır. Uyku sanat değildir. Uyku bir ihtiyaçtır. Her şeyin fazlası zarardır. Bunu anladım ve sadece bunu bilirim.
Gece alınan 2 saatlik bir uyku her zaman sabah uykusundan daha iyidir. Baba Sözü
uyku,rüya
uyku

Düzensiz bir uyku düzeninin size 85 uyku hastalığından bir tanesini kazandıracağını biliyor musunuz? Düzenli bir uyku kişi sağlığı açısından çok önemlidir. Eğer örnek vermek gerekirse konunun ehemmiyetini anlaşılması bakımından " Bugün çoğu diyetisyen ve vücut geliştirme hocası kilo verilmesi, kas gelişimi açısından düzenli bir uykuyu şart koşuyorlar. Doğru beslenmek kadar uyku insan açısından önemlidir."

Yaklaşık 1 yıla yakın uyku düzenimin olmadığını söyleyebilirim. Gece uyumayıp sabaha karşı uyumam, saatlerce uyumayıp olmadık yerde ve saat de uykuya dalmam benim için alışkanlık haline gelmişti. Düzensiz bir uykunun bana getirisi çok olumsuz oldu.

Unutkanlık, Dikkatsizlik,Sinirli Hal,Tahammülsüzlük,Duygusallık, Depresyon !

Yeterli uykuyu almadığınızda veya fazlaca aldığınızda öncelikle dengesiz beslenme doğal olarak kapınızı çalıyor. Belli bir yemek saatiniz olmuyor. Öğünler tek öğüne veya akşam dokuzda kahvaltı yaptığınız dahi oluyor.Yeteri kadar dinlenmemiş bir beyin ve vücut yorgun olur. Her zaman kendinizi yorgun hissedersiniz. Gözlerinizin altı mosmor olur. Gözlerinizin için kan çanağına döner. En kötü tarafı ruhsal açıdan da sizi adım adım depresyona sürükler.

Diğer hassas bir konu uykusuz kişide dikkatsizlik ve unutkanlık olmakta. Basit şeyleri bile akılda tutamaz hale geliyor. Çoğu şeye tahammül edemeyip, sinir kat sayıları en üst seviyeye çıkıyor. Bu insan sağlığı açısından istenmeyen bir durum.

Düzenli Bir Uyku İçin Ne Yapmak Gerek!

Artık şu internetle aranıza bir kota koyun. Sabahlara kadar internette takılmak hiçbir halta yaramaz. Olan 8-9 saatlik temiz uykuya olur,sağlığınıza olur. Saatinde yatmaya çalışın. Uyuma ve uyanma saatleriniz olsun. O saatlere uymaya çalışın. Fazla uyumayın. Yeterli kaliteli uykuyu tercih edin.

Ancak şöyle bir konu var ki çoğu kişi uyumak istese de uyuyamaz bu kişiler bir uzmana danışmaları sağlıkları açısından daha iyi olur. Çünkü günümüzde 85 uyku hastalığı var. Belki daha fazla, belki bu hastalıklardan birisine mensupsunuz. Kim bilir? Onun için uzman bir doktor her zaman iyidir.Bunları da Keşfetmelisin!

1 yorum

  1. bu aralar hergun öğlen kalkmaya başladım sanırm bendede var bu hastalık

    YanıtlaSil